Godło Polski
BIP

Aktualności

SZÓSTOKLASISTO!

Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta we Wronkach zaprasza uczniów klas szóstych - przyszłych pierwszoklasistów oraz ich rodziców i wszystkich zainteresowanych na Dzień Otwartych Drzwi. 21 marca 2016 r. czekamy na:

  • szóstoklasistów  - w godz. 12.00 - 14.20
  • ich Rodziców - w godz. 14.30 - 17.00

Mistrzostwa Szkoły w układaniu kostki Rubika

Kostka Rubika to popularna zabawka logiczna wynaleziona przez Ernő Rubika w 1974 roku. Liczba kombinacji różnych ułożeń kostki 3x3x3 wynosi ponad 43 tryliony. Wynalazca układał ją pierwszy raz przez miesiąc.
Jak ułożyć kostkę Rubika? - Metod jest kilka, zależy, do jakiej układanki chcemy przystąpić. Najpopularniejszą metodą jest Fridrich. 

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Szkoły w Sudoku

Sudoku jest obecnie jedną z najpopularniejszych łamigłówek na świecie. Od 2006 roku rozgrywane są w tej konkurencji otwarte mistrzostwa Polski oraz mistrzostwa świata. Również od 2006 roku odbywają się też w naszej szkole Mistrzostwa Szkoły w Sudoku.Tym razem do zawodów przystąpiło 29 uczniów z szesnastu różnych klas naszej szkoły. Uczestnicy mistrzostw zmierzyli się z diagramem o umiarkowanym stopniu trudności.

Czytaj więcej...

Jesteśmy Szkołą Wartą Wyboru!

Wygraliśmy!W nocy z 12 na 13 marca 2016 r. wygraliśmy plebiscyt tygodnika "Dzień Szamotulski" i portalu szamotuły.naszemiasto.pl  - "Szkoła warta wyboru". Celem tego przedsięwzięcia była promocja szkół, przedstawienie ich osiągnięć na polu naukowym i sportowym oraz wzmocnienie więzi uczniów, ich rodziców i absolwentów ze swoją szkołą.

Czytaj więcej...

Śladami Żołnierzy Wyklętych...

Pamięci Żołnierzy WyklętychNasza młodzież bardzo aktywnie włączyła się we wronieckie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbyły się w poniedziałek 29 lutego. Trzydziestoosobowa delegacja ze szkoły wzięła udział w prelekcji dr Rafała Sierchuły z poznańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej,

Czytaj więcej...

Plan Lekcji
Plan Lekcji
Plan Lekcji
Jadłospis
Poczta