Godło Polski
BIP

Aktualności

Magistra Vitae Est - Historia Nauczycielką Życia

27 lutego 2016 r. w V Liceum Ogólnokształcącym im. Klaudyny Potockiej w Poznaniu miał miejsce kolejny, jak co roku finał Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. W zmaganiach tych wzięli udział dwaj uczniowie naszej szkoły: Kajetan Nowak i Wojciech Nowak. Praca obu chłopców doprowadziła ich do finału, jednak tytuł LAUREATA uzyskał Wojciech Nowak z punktacją 47/50. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów oraz wytrwałości w rozwijaniu wiedzy i umiejętności historycznych. 

Katarzyna Szablewska

Nasi Mistrzowie

Mistrzowie siatkówki 2016 rW dniach 22 i 23 lutego nasze szkolne drużyny siatkarskie wzięły udział w Mistrzostwach Powiatu Szamotulskiego Szkół Gimnazjalnych, które odbywały się w Szamotułach i Pniewach. W poniedziałek swój turniej zagrały dziewczęta. Nasze siatkarki musiały niestety po raz kolejny uznać wyższość rówieśniczek trenujących w szamotulskim  SOS-ie i zajęły drugie miejsce pokonując jeszcze w turnieju ekipę z Gimnazjum w Pniewach.

Czytaj więcej...

Walentynki Są Raz w Roku, Pełne Szczęścia i Uroku

Walentynki 201612 lutego br. w naszej szkole świętowaliśmy Walentynki. Dzień zarządziliśmy "dniem na czerwono", rozdawaliśmy wcześniej wysłane kartki z wyznaniami a na korytarzach, podczas przerw słuchaliśmy muzyki.

Czytaj więcej...

Lepszy Internet Zależy Od Ciebie!

DBI 2016 Pod takim hasłem 9 lutego 2016 r. rozpoczęły się obchody Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI). Po raz kolejny, w ponad stu krajach na całym świecie odbyły się wydarzenia, mające na celu podkreślenie roli każdego z użytkowników w tworzeniu bezpiecznego i przyjaznego internetu. 

Czytaj więcej...

Wolontariusze z Polnej

WOŚP 201610 stycznia 2016 wolontariusze Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta wzięli udział w XXIV Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Młodzież naszego gimnazjum kwestowała na ulicach miasta pod hasłem " Mierzymy wysoko". 

Czytaj więcej...

Plan Lekcji
Plan Lekcji
Plan Lekcji
Jadłospis
Poczta