Godło Polski
BIP

Ostatnie Igrzyska w Świątyni Herberta

ostatnie  igrzyska 9

Zgodnie z tradycją naszego gimnazjum w przedostatni dzień nauki na wesoło pożegnaliśmy klasy trzecie. Tym razem przenieśliśmy się do starożytnej Grecji by rywalizować w Igrzyskach Olimpijskich. Zabawa odbywała się  w myśl hasła "Ostatnie Igrzyska w Świątyni Herberta". 

Igrzyska rozpoczęły się (przy dźwiękach oficjalnego hymnu Igrzysk Olimpijskich w Atenach 2004) wejściem do hali sportowej orszaków klas trzecich wraz ze swoimi boginiami (czyt. wychowawczyniami). Inwencja uczniów poprzebieranych w greckie szaty przeszła nasze oczekiwania - wyglądali wspaniale. Po przemarszu sportowcy – Adrian Ratajczak i Agata Jażdżewska zapalili znicz olimpijski i złożyli przysięgę przed boskim Marco i boską Ligią.

Potem była już tylko zdrowa rywalizacja i wspaniała zabawa. Startowano w biegu krótkim, rzucie dyskiem czyli beretem. Był też hoplites czyli bieg w uzbrojeniu - kasku żołnierskim i bluzie sportowej, wyścigi rydwanów, karmienie nektarem wojowników i bieg maratoński po grotach (czyt. klasopracowniach). Nie zabrakło również twórczości artystycznej; powstały piękne portrety wychowawczyń i niesamowite poematy na ich cześć.
Na zakończenie imprezy wszystkie klasy III odtańczyły wspólnie grecki taniec zwycięstwa i radości - Zorbę. Zabawa była znakomita i mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych absolwentów.

Uroczystość była także podsumowaniem projektu edukacyjnego uczennic klasy IIa: Julii Dąbek, Magdaleny Dąbek, Laury Jankowskiej, Katarzyny Mroczkiewicz, Sandry Nowak i Martyny Remisz pt. "Igrzyska Olimpijskie dawniej i dziś". Dziękujemy wszystkim uczniom klasy II a za pomoc w przygotowaniu "igrzysk"  a pięknym nimfom z klasy II d za uświetnienie tej imprezy.

Lidia Kremer

Więcej zdjęć...

 ostatnie  igrzyska 7  ostatnie  igrzyska 9  ostatnie  igrzyska 11  ostatnie  igrzyska 14
 ostatnie  igrzyska 17  ostatnie  igrzyska 19  ostatnie  igrzyska 22  ostatnie  igrzyska 27

 

Office365
Plan Lekcji
Aktywna tablica
Plan Lekcji
Jadłospis
Poczta