Godło Polski
BIP

Aktualności

Światowy Dzień Zwierząt

Dzień Zwierząt 2020

W związku z tym, że w niedzielę, 4 października br. obchodzony był Światowy Dzień Zwierząt, który również rozpoczął Światowy Tydzień Zwierząt, w naszej szkole, 5 października, najmłodsze klasy miały okazję posłuchać nieco na ten temat oraz rozwiązać ciekawe quizy, poznając przy tym różne ciekawostki o zwierzętach.


Uczniowie z klas: 1A, 1B, 2A, a także 2B, dowiedzieli się, m.in., że Dzień Zwierząt nie bez powodu obchodzony jest 4 października, gdyż przypada wtedy wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, który jest patronem zwierząt, ekologów i ekologii. Dzieci dowiedziały się także, iż głównym celem obchodów Światowego Dnia Zwierząt jest zwrócenie uwagi i uwrażliwienie człowieka na problemy innych stworzeń, nierzadko naszych przyjaciół.
Wszystkie klasy dostały dyplom uczestnictwa w zajęciach, a uczniowie mieli możliwość wylosować małą zakładkę – zwierzątko.
Wierzymy, że nasi uczniowie pamiętają o zwierzętach nie tylko w październiku, ale i przez cały rok a nasze zajęcia stanowiły dla nich miłą niespodziankę i odskocznię od planowego rozkładu lekcji! :)  Fotoreportaż

Katarzyna Giersberg-Oleksiak, Aleksandra Szorcz

 

Szkoła w Chmurze Microsoft
Office365
Plan Lekcji
Aktywna tablica
Plan Lekcji
Jadłospis
Poczta