Godło Polski
BIP

Aktualności

W Roli Głównej - Gimnazjaliści z Polnej

 

Dzień Liczby π - Święto Matematyki w Naszej Szkole

pi 15Badali ją już starożytni Egipcjanie, Wisława Szymborska poświęciła jej wiersz, a matematyk William Shanks przez 15 lat wyliczał 707 cyfr jej rozwinięcia. Pi (zwana inaczej ludolfiną) jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych. Oznacza stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy.

Czytaj więcej...

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2016

Wybory do SU 2016We wtorek - 15 marca w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie oraz nauczyciele i pracownicy szkoły.

Czytaj więcej...

SZÓSTOKLASISTO!

Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta we Wronkach zaprasza uczniów klas szóstych - przyszłych pierwszoklasistów oraz ich rodziców i wszystkich zainteresowanych na Dzień Otwartych Drzwi. 21 marca 2016 r. czekamy na:

  • szóstoklasistów  - w godz. 12.00 - 14.20
  • ich Rodziców - w godz. 14.30 - 17.00

Mistrzostwa Szkoły w układaniu kostki Rubika

Kostka Rubika to popularna zabawka logiczna wynaleziona przez Ernő Rubika w 1974 roku. Liczba kombinacji różnych ułożeń kostki 3x3x3 wynosi ponad 43 tryliony. Wynalazca układał ją pierwszy raz przez miesiąc.
Jak ułożyć kostkę Rubika? - Metod jest kilka, zależy, do jakiej układanki chcemy przystąpić. Najpopularniejszą metodą jest Fridrich. 

Czytaj więcej...

Office365
Plan Lekcji
Aktywna tablica
Plan Lekcji
Plan Lekcji
Jadłospis
Poczta