Godło Polski
BIP

Aktualności

Mistrzostwa Szkoły w Sudoku

Sudoku jest obecnie jedną z najpopularniejszych łamigłówek na świecie. Od 2006 roku rozgrywane są w tej konkurencji otwarte mistrzostwa Polski oraz mistrzostwa świata. Również od 2006 roku odbywają się też w naszej szkole Mistrzostwa Szkoły w Sudoku.Tym razem do zawodów przystąpiło 29 uczniów z szesnastu różnych klas naszej szkoły. Uczestnicy mistrzostw zmierzyli się z diagramem o umiarkowanym stopniu trudności.

Czytaj więcej...

Jesteśmy Szkołą Wartą Wyboru!

Wygraliśmy!W nocy z 12 na 13 marca 2016 r. wygraliśmy plebiscyt tygodnika "Dzień Szamotulski" i portalu szamotuły.naszemiasto.pl  - "Szkoła warta wyboru". Celem tego przedsięwzięcia była promocja szkół, przedstawienie ich osiągnięć na polu naukowym i sportowym oraz wzmocnienie więzi uczniów, ich rodziców i absolwentów ze swoją szkołą.

Czytaj więcej...

Śladami Żołnierzy Wyklętych...

Pamięci Żołnierzy WyklętychNasza młodzież bardzo aktywnie włączyła się we wronieckie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbyły się w poniedziałek 29 lutego. Trzydziestoosobowa delegacja ze szkoły wzięła udział w prelekcji dr Rafała Sierchuły z poznańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej,

Czytaj więcej...

Magistra Vitae Est - Historia Nauczycielką Życia

27 lutego 2016 r. w V Liceum Ogólnokształcącym im. Klaudyny Potockiej w Poznaniu miał miejsce kolejny, jak co roku finał Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. W zmaganiach tych wzięli udział dwaj uczniowie naszej szkoły: Kajetan Nowak i Wojciech Nowak. Praca obu chłopców doprowadziła ich do finału, jednak tytuł LAUREATA uzyskał Wojciech Nowak z punktacją 47/50. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów oraz wytrwałości w rozwijaniu wiedzy i umiejętności historycznych. 

Katarzyna Szablewska

Nasi Mistrzowie

Mistrzowie siatkówki 2016 rW dniach 22 i 23 lutego nasze szkolne drużyny siatkarskie wzięły udział w Mistrzostwach Powiatu Szamotulskiego Szkół Gimnazjalnych, które odbywały się w Szamotułach i Pniewach. W poniedziałek swój turniej zagrały dziewczęta. Nasze siatkarki musiały niestety po raz kolejny uznać wyższość rówieśniczek trenujących w szamotulskim  SOS-ie i zajęły drugie miejsce pokonując jeszcze w turnieju ekipę z Gimnazjum w Pniewach.

Czytaj więcej...

Office365
Plan Lekcji
Aktywna tablica
Plan Lekcji
Plan Lekcji
Jadłospis
Poczta