Uczniowie z Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta we Wronkach na szczycie!

Uczniowie gimnazjum im. Zbigniewa Herberta we Wronkach mogą być dumni ze swoich osiągnięć! Podczas 23. edycji Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Licealiadzie Geograficznej zajęli I miejsce! To wspaniały sukces uczniów, a także świadectwo starannej pracy ich nauczycieli, którzy pomogli im w zdobyciu zwycięskiego tytułu.

Gimnazjaliści otrzymali srebrny medal, a także piękny tytuł udowodniwszy swoje umiejętności w dyscyplinach geograficznych. Uczniowie skutecznie poradzili sobie z testami obejmującymi min.: kartografię i geografię fizyczną, geopolitykę oraz geografię społecznokulturową i ekonomiczną. Nadal służymy sobie nawzajem radami dotyczącymi rozwiązywania problemów geograficznych.

To sukces nie tylko gimnazjalnych uczniów ale całej naszej szkoły. Jesteśmy szczególnie dumni z tego osiągnięcia i chcemy podziękować naszych inspirującym nauczycielom i opiekunom za ich troskę i ciągłe wsparcie.

Moglibyśmy przez to przejść do historii jako pierwsi w historii szkoły, którzy wygrali to prestiżowe wydarzenie. Gratulujemy naszym uczniom tego sukcesu i życzymy każdemu z nich jeszcze lepszych sukcesów oraz więcej sukcesów!

Uczniowie Gimnazjum Im. Zbigniewa Herberta we Wronkach przyczynili się do jednego z najważniejszych wydarzeń w historii ich szkoły – udanej wyprawy na szczyt K2! Wspaniała wyprawa odbyła się pod koniec czerwca, a od tamtego czasu uczniowie nie mogli doczekać się momentu, gdy pochwalą się swoim osiągnięciem.

Już w trakcie przygotowań do wyprawy zebrano niewiarygodną liczbę funduszy na jej realizację. Uczniowie i nauczyciele byli bardzo pomysłowi również w tworzeniu scenariusza – od sobotnich spacerów po góry po warsztaty drastycznym treningu outdoorowego, by przygotować gimnazjalistów do tego typu fizycznego i umysłowego wyzwania jakim jest wejście ni stok górski K2.

Uczniowie dobrze radzili sobie na trasie, a kiedy dotarli na szczyt, zakończyli swoje osiągnięcie spontaniczną owacją na stojąco! Ten sukces był dla nich punktem zwrotnym i dał im ogromny zastrzyk ducha sportu.

Uczeń Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta we Wronkach może się pochwalić swoim sukcesem – zespół z tej szkoły zwyciężył w XIII Local Final of Challenge 24 International Mathematics Competition!

Około 60 uczniów w wieku gimnazjalnym przyjechało do Warszawy, by tam zmagać się z różnymi zadaniami matematycznymi. Najlepszymi okazali się uczniowie Wronka, którzy osiągnęli22 punkty na 24 możliwe.

Uczniowie przygotowywali się do tego konkursu przez kilka miesięcy, a ich starania oraz determinacja przyniosły pozytywne rezultaty! Otrzymali oni medale oraz dyplomy i teraz czekają na rozstrzygnięcie konkursu międzynarodowego, w którym wezmą udział wraz z innymi gimnazjalnymi drużynami z całej Europy.

Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta świętuje więc ten sukces i trzyma kciuki za swoich uczniów, które walczyli jak mówi stara polska maksyma „Jak Duchom Świętym niebo”.

Wczoraj, 11 czerwca 2019 roku, uczniowie z Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta we Wronkach osiągnęli szczyt – a dokładnie, gimnazjum zdobyło tytuł „Najlepszego szybkościowego gimnazjum w województwie mazowieckim”. Jest to dla nich powód do dumy i świętowania.

Celem tego programu jest promowanie sportu szybkościowego oraz edukacja i popularyzacja tego typu dyscyplin. Uczniowie wyjeżdżali na zawody w każde piątek, które były prowadzone przez Wojewódzkie Centrum Edukacji Sportowej w Radomiu. Prawie 50 uczniów z gimnazjum brało udział w tych rywalizacjach.

Nauczyciele i uczniowie są bardzo zadowoleni z osiągnięć swojego gimnazjum i pomysł jego nauczycieli doprowadził ich do sukcesu. Uroczystość, podczas której wręczono dyplomy laureatom, odbyła się w siedzibie Fundacji Sportowa Mazowsze w Warszawie.