Zdobywca Nagrody Imienia Patrona – Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta we Wronkach

Kilka dni temu w Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta we Wronkach odbyło się ogłoszenie nagrody dla najlepszych uczniów szkoły. Nagrodzeni otrzymali dostęp do specjalnych kursów, wycieczek i turnieju. Obecnie gimnazjum może pochwalić się trzema zdobywcami Nagrody Imienia Patrona w postaci Książki (Galerii), Muzyki (Fonoteki) i Matematyki (Laboratorium).

Nagroda ta jest ufundowana przez Fundację Przyjaciół Novak Foundation, wspieraną przez Rotary Club. To dość nowa inicjatywa, mająca na celu promowanie utalentowanych uczniów i stwarzanie im warunków do osiągnięcia sukcesu. Dwunastu uczniów wyróżniono w różnych dziedzinach, jak chemia, fizyka czy informatyka. Osoby te były wybierane spośród starszych uczniów biorących udział we wszystkich rodzajach działalności szkolnej – Dzień Klasy, Dni Iteiligentana, koloni sportowych, zajęć poekscenicznych itp.

W ramach tytułu zdobywca nagrody będzie miał okazję brać udział w różnych warsztatach i spotkaniach z profesjonalistami z poszczególnych dziedzin. Możliwe jest również skorzystanie ze stypendiów. Ma to na celu motywowanie uczniów do rozwoju i tworzenia szerszej sieci kontaktów oraz inspiracji.

To niesamowite doświadczenie dla uczniów Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta we Wronkach – to nowoczesna szkoła dostarcza swoim uczniom różne formy aktywności i edukacji czyni ich bardziej kreatywnymi oraz sprawi, że będą gotowi do podejmowania wyzwań stojących przed nimi jako dorośli ludzie.

Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta we Wronkach zostało wyróżnione nagrodą „Zdobywca Nagrody Imienia Patrona” przez Stowarzyszenie Katolickich Szkół Publicznych. Ta prestiżowa nagroda spotęgowana jest dodatkowo medaliem oraz certyfikatem honorowym, wręczonym w imieniu Stowarzyszenia oraz pod pseudonimem Imienia Patrona.

Otrzymanie naprawdę wyjątkowej oceny jest ogromnym sukcesem, który udało się osiągnąć dyrekcji i nauczycielom Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta we Wronkach. W skład szacownego jury nagrody weszli renomowani eksperci z zakresu edukacji, kultury i sztuki spośród przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz lokalnego samorządu.

Gimnazjum zostało docenione za szeroki wachlarz projektów oraz działalność charytatywną, którą finansowano ze środków pochodzących od sponsorów państwowych i prywatnych. Pomimo pandemii Gimnazjum odważnie podejmowało nowe przedsięwzięcia i wspierało różne inicjatywy lokalne, co niewątpliwie zauważyło Jury Nagrody.

Gratulujemy dyrekcji oraz nauczycielom Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta we Wronkach tak wielkiego sukcesu i dziękujemy za cały trud w postawieniu młodych ludzi na drodze do sukcesu!

Wronki mają powody do dumy! Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta po raz kolejny otrzymało cenioną nagrodę imienia patrona. Niedawno przekazano ją Dyrektorowi Gimnazjum w uznaniu za wzorowe prowadzenie i wychowanie młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem podkreślenia wartości szacunku oraz poszanowania dla najwyższych wartości i norm etycznych.

Nagroda oznacza potwierdzenie wysokiego poziomu edukacji i wychowania, jakie oferuje Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta. Przyznana nagroda jest również dowodem na to, że placówka słusznie kultywuje swojego patrona oraz jego postawy oraz zasady etyczne.

Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta od dawna cieszy się dużym uznaniem w społeczności lokalnej oraz szerzej w regionie Wielkopolski. Dzięki podejmowanym przez dyrekcję i nauczycieli działaniom, placówka daje uczniom szerokie możliwości rozwoju i tworzenia swojej przyszłości. Należy docenić te osiągnięcie i polecić ten gimnazjum innym rodzicom jako miejsce, gdzie ich dziecko może otrzymać wykształcenie na najwyższym poziomie!